Najczęstsze Pytania

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Jeśli nie znajdą Państwo tutaj informacji, której poszukujecie prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.


 1. Gdzie jest wykonywane badanie?
 2. Czy wynik testu jest uznawany przez sąd?
 3. Czy wykonanie testu jest bolesne?
 4. Co dzieje się z danymi osobowymi klienta?
 5. Co się dzieje z próbkami po przybyciu do laboratorium?
 6. Jaka jest pewności wyniku?
 7. Czy test może być wykonany bez udziału matki?
 8. Czy pobranie próbek można wykonać samemu?
 9. Czy konieczne jest pobranie próbek za pomocą zestawu testowego?
 10. Czy wiek badanej osoby ma wpływ na wynik badania?
 11. Jak długo trwa badanie?
 12. Jak otrzymać zestaw testowy?Gdzie jest wykonywane badanie?

Badanie wykonujemy w naszym partnerskim laboratorium bj-diagostik GmbH, które przeprowadza takie badania od 6 lat i do tej pory przeanalizowało już blisko 14000 próbek. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług na każdym poziomie obsługi klienta. Nasze laboratorium posiada certyfikaty międzynarodowych organizacji - GEDNAP 24 i 25 (przyznawany przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej), International Society for Forensic Genetics, The College of American Pathologists. Nasze badania wykonujemy zgodnie z normami ISO 17025 oraz AABB - American Associacion of Blood Banks.

Adres naszego laboratorium:

BJ - Diagnostik GmbH

Kerkraderstrasse 11

35394 Giessen

Niemcy

Czy wynik testu jest uznawany przez sąd?

Wynik prywatnego badania nie może być wykorzystany w sądzie. W wypadku analizy dla celów sądowych, procedury pobrania materiału są odmienne. Wymagają równoczesnego i protokolarnego pobrania krwi wszystkich badanych, wykonania zdjęć oraz poświadczenia zgodności protokołu przez autoryzowane osoby. Tym niemniej prawdopodobieństwa wyników uzyskiwanych zarówno w badaniach prywatnych jak i sądowych są identyczne. Firma testDNA® wykonuje oba typy badań. Jeśli potrzebują Państwo wykonać test do celów sądowych prosimy o kontakt z naszym konsultantem. Infolinia testDNA® : 0 801 512 51

Czy wykonanie testu jest bolesne?

Nie. DNA jest zawarte również w komórkach uzyskiwanych z wymazu z błony śluzowej policzka (wewnętrzna strona). Łatwiej jest zatem pobrać śluz z jamy ustnej niż krew. Możecie to Państwo wykonać samodzielnie, za pomocą zestawu testowego. W kryminalistyce badanie DNA zawartego w ślinie służy do identyfikacji sprawców przestępstw. Metoda ta jest prawnie uznawana na całym świecie. Wiecej.

Co dzieje się z danymi osobowymi klienta?

Dane osobowe zostaną wykorzystane jedynie dla celów badania. Osoby trzecie ani instytucje nie mają dostępu do Państwa danych, które do zakończenia procedury są archiwizowane w specjalnie zabezpieczonej bazie danych.

Co się dzieje z próbkami po przybyciu do laboratorium?

Zaraz po otrzymaniu od Państwa próbek, szyfrujemy je. O wynikach testu zostaną Państwo poinformowani listownie lub w inny sposób, w zależności od własnych preferencji. Po wykonaniu badania Państwa próbki zostaną zniszczone.

Jaka jest pewności wyniku?

Ojcostwo uznaje się za praktycznie stwierdzone w momencie, gdy prawdopodobieństwo wyniku pozytywnego przekracza 99,99%. Otrzymają Państwo od nas jednoznaczny, odpowiednio skomentowany wynik badania.

U każdej z osób badamy 11 lub 16 genetycznych markerów. Przypadkowa zgodność wszystkich badanych markerów u dwóch osób jest praktycznie niemożliwa. Nasz test jest standaryzowany i zgodny z międzynarodowymi normami. Nowoczesna technologia i wysokiej klasy wyposażenie laboratorium zapewniają niezawodność i pewność badania.

Czy test może być wykonany bez udziału matki?

Tak. W tym wypadku badamy jedynie cechy genetyczne przekazane przez ojca.

Dokładność prawdopodobieństwa tak otrzymanego wyniku jest nieznacznie mniejsza (ponad 99,95%) od badania z udziałem trzech osób. W szczególnych przypadkach, by zwiększyć prawdopodobieństwo wyniku, mogą zostać Państwo poproszeni o dosłanie próbek pobranych od matki.

Czy pobranie próbek można wykonać samemu?

Tak. W tym celu wyślemy Państwu zestaw testowy, za pomocą którego pobierzecie Państwo materiał do badania (wymaz z policzka). Więcej.

Czy konieczne jest pobranie próbek za pomocą zestawu testowego?

W szczególnych przypadkach - nie. Za dodatkową opłatą możemy wykonać analizę z innego materiału, jaki Państwo do nas przyślecie. Przesłane próbki muszą jednak zawierać DNA osoby badanej. Taki materiałem może być np. zużyta szczoteczka do zębów, smoczek, guma do żucia i inne. W celu poznania szczegółów prosimy o kontakt z konsultantem. Infolinia testDNA® : 0 801 512 51

Czy wiek badanej osoby ma wpływ na wynik badania?

Nie. Badane cechy genetyczne pozostają niezmienne przez cały okres życia. Zaraz po narodzinach, każdy może zostać poddany badaniu.

Jak długo trwa badanie?

Wynik badania mogą Państwo poznać do 10 dni roboczych od momentu nadejścia materiału badawczego do laboratorium. Za dodatkową opłatą mogą Państwo otrzymać wynik już po 5 dniach roboczych.

Jak otrzymać zestaw testowy?

Możecie go Państwo zamówić przy pomocy formularza elektronicznego. W przeciągu dwóch dni roboczych od zamówienia zestaw zostanie on Państwu dostarczony. Więcej.